Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
Kresťanstvo + a -

Kresťanstvo - pre a proti...

                                                                          

Dovolil by som si poznamenať, že proti kresťanstvu sa nedá bojovať... (teda nie obvyklými spôsobmi)  
Myšlienka kresťanstva je vcelku zaujímavá pretože káže aby sme milovali všetkých.
Normálny človek si ale uvedomí, že milovať všetkých je nemožné... a to z toho dôvodu, že niektorých ľudí jednoducho nemôžeme akceptovať.
Môže normálny človek milovať svojho nepriateľa?   Môj názor je jednoznačný.  Len si predstavte že Vás niekto bije a vy umierate... a toho človeka ktorý Vás zabil máte milovat???

Ja radšej uznávam takýto názor: Miluj toho kto si tvoju lásku zaslúži a odvrhni toho kto ti škodí, ubližuje alebo niečo podobné...

Kresťanstvo je vcelku dobrá teória... ale nedá sa to povedať aj o praxi...   Ľudia chodia do kostolov kde sa spovedajú zo svojich hriechov...
Nielenže je to potupné, ale tu ide hlavne o ten princíp...     Satanista ak svoje skutky ľutuje, tak si z nich vezme ponaučenie...   Kresťan sa vyspovedá a ide páchať tie isté hriechy znova a znova...    Možno by niekto tvrdil, že nevychádzame vždy víťazne z boja s hriechom.... ale co to vlastne je ten hriech???  
Kresťanstvo si určilo pár hriechov ktoré sú smrteľné...      Pýcha, Závisť, Zloba, Obžerstvo, Smilstvo a Lenivosť...     Ale sú skutočne také zlé???   Ved všetky tieto hriechy vedú k telesnému, duševnému alebo emočnému uspokojeniu.

Myslím si, že na chamtivosti nie je nič zlé... Veď to znamená len to že niekto chce viac ako má. Závisť znamená, že chcem získať podobné veci ako má napríklad niekto druhý.

Obžerstvo neznamená nič viac, ako to že jete viac ako potrebujete na to aby ste sa udžali pri živote. A keď sa prejedáte - daľší hriech Pýcha- Vás prinúti aby ste sa snažili vyzerať tak aby ste získali naspäť stratenú sebaúctu.

Každý kto si kúpi nejakú časť odevu za iným účelom ako je zakrytie tela na jeho ochranu pred nepriaznivými živlami sa prehrešil pýchou...  Na tejto zemi nie je jediný človek, ktorý by sa nejakým spôsobom nezdobil...  

Ranná nechuť k vstávaniu znamná, že hrešíte lenivosťou. A pokiaľ budete ležať v posteli dostatočne dlho zistíte, že páchate daľší hriech- Smilstvo. Aj sotva zachytiteľné vzbudenie sexuálnej túžby znamená previniť sa smilstvom. Príroda aby poistila rozmnožovanie ľudstva spravila z pohlavnej túžby najsilnejší inštinkt hneď po pudu sebazáchovy. Takže keď si to cirkev uvedomila urobila zo súlože prvotný hriech...   Tak dosiahla to, že sa hriechu nikto nevyhne. Samotná Vaša existecia je dôsledkom hriechu!!!

 (Markus)

 


Ja musím sa priznať, že ešte donedávna som si nechával do hlavy tlačiť všetky tie sprostosti čo sa týka kresťanstva a viery v Boha, sám verím že tam hore niečo je ale verím že to nie je Boh tak ako nám to kresťania tlačia už dlhú doby do hláv. Veď ak je Boh taký ako nám ho stále opisujú ( milosrdný, odpúšťajúci hriechi, bla bla bla a iné sprostosti...........) ako môže  dopustiť zemetrasenia , tsunami a iné katastrofy, ktoré pripravujú ludí o život. Vravia že Boh je milosrdný. Ja vravím že je to somarina. Ako môže byť milosrdný keď si len tak zmyslí že, hmmmm nudím sa zošlem im tam tsunami a zoberem si ďalších 200 000 duší k sebe. Toto je podla mňa len sprostosť ktorú si kresťania ani za svet nedajú vyhovoriť. Ako sa už marek v prvých riadkoch svojho textu zmieňuje ako môžete milovať niekoho kto vám ubližuje..veď to je absurdné...totálna sprostost...ale kresťania si budú za tým stáť..oblúbená fráza mojej starkej na obranu kresťanov je "aj múdrejší a slávnejší ako si ty verili" toto jediné mi vie stále dookola mliesť keď jej poviem niečo čo sa nedá vyvrátiť. Ale to nie je to čo som chcel. Ja by som sa chcel venovať pohladu kresťanstvo a čarodejníctvo....ale o tom trošku nesôr..:)   (Wrana)

 

 


TOPlist
Tvorba webových stránok na WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok